eksibesiktas

Delgado’yu Rüyamda Gördüm

In Jessie, Matias Delgado, Mustafa Denizli on 02/08/2009 at 12:35

2 gün önce bu fotoğrafını görmüştüm kendisinin. Bilinçaltıma işlemiş olacak ki bugün rüyama girdi kerata. Bir insan bu kadar mı bizden biri olur? Ne bileyim, gel eskisi gibi uzun eşek oynayalım desek koşa koşa gelecek gibi duruyor.

Utanmadan ben de şu Matias’ı rüyamda görüyorum. Bir odadayız. Sohbet ediyoruz. Ben merak ettiklerimi soruyorum falan. Konu bir şekilde Premier League’den açılıyor. Diyorum ki Hull, Wigan, Middlesbrough gibi takımlara gidersin herhalde… Bir an bozulur gibi oluyor hemen bir şey söylemeden ekliyorum; Daha büyüklerine gitmek istiyorsan bizi şampiyon yapmalısın…Gülüyor kerata.

Umurunda mıdır acaba bizi şampiyon yapmak. İşi gücü Playstation oynasın, onun bunun rüyasına girsin. Şampiyon yapmak dedim de aklıma geldi. Ne biçim bir laftır bu “Şampiyon Yapmak”? Ne büyük bir kudret… Cümle içinde kullanınca da “Ben Beşiktaş’ı Şampiyon Yaptım” a tekabül ediyor herhalde. Acayip bir durum.

Hani yıllar önce “Mustafa Denizli Şampiyon Yap Bizi” vardı ya. O da ne komik bir sözdü öyle. Adamı ne sevdiklerini söylediler, ne güvendiklerini söylediler, ne başka bir şey. Adamdan tek bir istek vardı. “Şampiyon yap bizi”. Bir birliktelik değil bir sözleşme gibi. Şurayı temizle, burayı yıka gibi. “Yıkar mısın” veya “temizler misin” deki görüntü nezaketi bile yok. “Şampiyon yap!”. Sanırım o yüzden Denizli güleceği yerde sinirlenip sinirleneceği yerde gülüyor… Adam çizmiş biraz. Ben olsam ben de çizerim.

Neyse efendim konu Delgado’dan Mustafa Denizli’ye kaydı. Aslında baktım da bir konusu bile yokmuş yazının. Bugün Konya’yı yenersek haftaya şölen olur onu da söyleyeyim. İçimde bir his var, Beşiktaş-Trabzon maçı yılın maçı olacak sanki… Haydi hayırlısı…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: