eksibesiktas

Serdar Özkan

In Mustafa Denizli, Serdar Özkan on 02/16/2009 at 06:51

Ben anlamıyorum, anlatana cok müteşekkir olacağım. Mustafa Denizli’nin taktiksel çeşitlemeleri muhtelif, ve de bunu takımı kısa sürede başarıya ulaştırmak önceliğine, bir sistem-ekol yerleştirme çabası olmamasına bağlayabiliriz. Eyvallah. Yalnız bütün bu taktiksel çeşitlemeler, denemeler arasında değişmeyen bir tek şey var. Serdar Özkan.

Sorular basit. Bir teknik direktör, bir futbolcusunu neden ısrarla ilk 11’de başlatıp sürekli ilk yarı sonunda oyundan alır? Bu hareketi kaç defa tekrar ederse o futbolcunun kredisi biter? Ve bu teknik direktör devre arasında sağ kanada alternatif olarak aldığı isme neden pasta yedirdiği adam kadar şans tanımaz? Pasta yedirilen adam, sene başından beri kötü oynayıp ilk 11’de şans buldukça performansının artacağı mı beklenmektedir?

Hayır ben biraz psikolojiden, biraz da futboldan anlıyorsam burada bir yanlış var. Ya da bir şeyi gözden kaçırıyorum, gözden kaçanın ne olduğunu söyleyin de rahat uyuyayım.

Gereksiz istatistik: Serdar Özkan, bu sezon ligde ikinci yarıda oynanan Trabzonspor, Antalyasporve Denizlispor maçlarında 46. dakikada yerini başkasına bıraktı. Mustafa Denizli takımın başındayken 90 dakika oyunda kaldığı maç sadece Fenerbahçe maçı. Bunun haricinde sahada 70 dakika civarı durduğu iki maç var. Geri kalanında ortalama 10-15 dakika forma giymiş. İkinci yarıda ne değişti, onu anlamıyorum. Böyle birşey işte.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: