eksibesiktas

Herkesin Unutması Gereken Bir Maçtı

In Beautiful Freak on 02/28/2009 at 00:44

Üst üste oynanan iki maç, Beşiktaştaki resmi çok net ortaya koydu. Bir tarafta ligin fair play cetvelinin zirvesinde yer alan Gaziantepspor ve bir tarafta da her maç birer ikişer kırmızı kart görecek kadar sert oynayan İstanbul B.B…O Gaziantepsporla bu sezon üç maç yapmış Beşiktaş, üçüne de kazanmış, bu Belediyesporla ise bu güne kadar üç maç yapmış ve üçünü de kazanamamış, dördüncüsünü ise zor bela kazandı ancak. Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok artık şu orta saha meretinin kurtarılması gereken ilk bölge olmasının gerektiğini, ki ligdeki maçlar Beşiktaşa zaten bunu anlatmıştı iki yılda, Denizli de bu uyarıları alıp orta sahayı Cisse-Ernst ile tutmuştu, herşey olması gerektiği gibi ilerliyordu da, peki neydi bu geceki Beşiktaş, neydi bu takımın vasat futbolculardan kurulu bile olsa ligin en sert takımına karşı yufka gibi çıkmasının nedeni, anlamak imkansız, birinin anlatması daha da imkansız.
Belediyesporun iki senedir yaptığı şey basit aslında. Öyle çok gösterişli olmayan isimlerle 4-3-3 sistemini, defansif ve sert bir anlayışla uyguluyorlar. Ortadaki çok koşan üçlü, defansın önünü bloke edip, rakibin nefes almasına izin vermiyor ve oyunu mümkün olduğunca sert oynarak rakibi yıldırıyorlar. İşte bu oyun anlayışı da en çok kağıt helva halinde çıktığında, ki bugün çok umutluydum son maçlardaki orta sahamızla oynayacağımız için, Beşiktaş’a ters geliyor. Beşiktaş zaten o kağıt helva haliyle çıktığında ligin dördüncülüğüne aday, aksi takdirde de ligin zirvesine aday oluyor. Öylesine net bir ayrım var ortada..
Maç klasik bir Ertuğrul Sağlam dönemi maçıydı. Unutalım diyorum da harbiden yordu beni, unutamıyorum, biraz hatırlayalım sonra unutalım şu lanet maçı. Beşiktaş’ın arkadaki dörtlüsü ile öndeki dörtlüsünün arası uzadıkça, araya giren Belediyesporlular hepimizin yüreğini ağzına getirdi. O uzayan mesafede bu takımın en iyileri Ernst, Delgado, Ekrem,Tello gibi isimler vasatlaşırken, oynadığı sürece takımın ne yaptığını umursamayan Nobre yine taktiği maktiği sallamadan iyi oynuna devam ederek ayakta kalan tek isim oldu. Şu geceden sonra kimse Nobre-Bobo tartışması ile çıkagelmesin lütfen. Bir tarafta İbrahim Üzülmezin dahi açıklarını kapatmaya çalışan Nobre, diğer tarafta kendisi açık olan Bobo. Herneyse, bu saatten sonra böyle tartışmalara da tokum. Bunu da unutalım. Serdar Özkan, İbrahim Üzülmez dahil kimse tartışılmasın. Ama bir saniye, biraz Denizliyi mi tartışsak acaba? O son değişiklikler de neydi. Orta saha boş başladı, dedim heralde hatasını anlar, doldurur, hepten ikiye ayırdı takımı. Neyse, onu da unutalım. Bu akşamki maçı hiç oynanmamış sayalım.
Bu arada haftaya takım Ankara’ya geliyor, başka kimler geliyor parmak kaldırsın..
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: