eksibesiktas

Yarıda Kalmış Gol Sevinçleri…

In Uncategorized on 03/02/2009 at 15:45

Yarıda kalmış gol sevinçleri… Taraftardan hep birşeyler götürür ve yaşanmamışlıkların muhasebesini yaptırır insana. Tuna Kiremitci gibi bir giriş oldu, farkındayım, ama kiremit düşsün ki kafama futbolun acımasız bir oyun olduğu, bizler “GOOOOOL” diye çığırırken, hakem kafasını iki yana “yok kardeşim ne golü, nerden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri” der gibi salladığında anlaşılıyor en çok. “Göt olmak”. Amiyane bir tabir ama cuk oturuyor bu duruma ve biz Beşiktaşlılar ne kadar da çok göt oluyoruz ayıptır söylemesi. Geçen sezondan beri gol sevinçlerim hep bir yarım, hep ölçülü, tedirgin, kekremsi..

Herşey geçen sene oynanan Ankaraspor maçı ile başladı, belki evveliyatı da vardır ama emin değilim. Son dakikalar yaklaşırken, soldan bir orta kaleci topu içeri alıyor, GOOOOOOL!?!, ama o da ne? Hakemler kendi aralarında birşeyler konuşuyorlar. Gol iptal. Nasıl göt oldum anlatamam. Gerçi bu birşey değil, şu Higuain’in gol sevincine bakın hele. Onunla beraber hepimiz göt olduk, rooooaarrr,gooooooaaal diye bağırırken. Allahım, ne büyük bir ceza bu, maçta efendi gibi yenilsek olmaz mı, ne bu şimdi? O yetmedi, bir de bu sene son dakikada Holosko gol attı Kadıköyde. Ayıptır söylemesi ben yine yedim bu numarayı. Zaten Holosko’nun ofsaytı bilip bilmediğinden şüpheliyim, aynı teraneyi Metalist maçında da yaptı, göz göre göre ofsaya düştü.

Hele şu İBB maçları başka bir fiyasko. Bu sene iki maç yapmışız bu Belediyemizin güzide ekibiyle. İki maçta tam 4 gol iptal edilmiş, 3’ü bize ait, 1 tanesi de Belediyesporun. Bu arada size de oluyor mu bilmem ama şu takımın adını yazarken bir kararsızlığa düşüyorum, İstanbul BB, İ.B.B, Belediyespor, Büyükşehir Belediye… Takım başlı başına bir dert biz Beşiktaşlılar için. Küme düşerler umarım. Herneyse, takım gol atıyor, ben seviniyorum, hakem iptal ediyor. Bir insan aynı numarayı kaç kez yer, şu son maçta Nobre kafayı çakınca nasıl da kendimden geçmişim anlatamam. Ulan bir maçtaki hiçbir gol de doğru dürüst olmaz mı? Nobre atar sayılmaz, Tello atar ağları bulmaz, İ.B.B.’liler atar bir ofsayt kuşkusu verir, son gol gelir ofsaytla, daha Gökhan mı Bobo mu atmış belli değildir, Bobo hareket çeker gibi bir vuruşla son bir dokunuş yapar… Ömür törpüsünden başka birşey değil bu ama buradan söz veriyorum kendime, bir daha yemem böyle numaraları.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: