eksibesiktas

Uzat Alnını Uzat

In Raul Gonzalez, İbrahim Toraman on 03/17/2009 at 00:35

Güzide yurdumda en çok tartışılan topçuların başını çekmekte İbrahim Toraman’ımız nam-ı diğer mr. terlik:) Transfer olduğu dönemden beri balondur, şişirilmiş topçunun önde gidenidir, Antep’in kazığı bu muhabbetleri eşliğinde hep İbrahim’den sahip olduğu potansiyeli sahaya koymasını bekledik ancak ne yazık ki geçen sezonun ikinci devresine kadar çok verimli bir performans göremedik bu karaoğlandan.

Geçen sezonun ikinci yarısıyla beraber, Cisse’nin sakatlığı ile ön libero oynamak zorunda kaldığı maçlar dahil fena sayılmayacak bir performans ortaya koydu bence Toraman. Ancak asıl büyük patlamayı bu sezon izliyoruz kendisinden. Sezon başında yaşadığı kaptanlık krizi ve klüple yollarının ayrılacak aşamaya kadar gelmesi belli ki yaradı bu adama. Hangi formayı giydiğini, ne değerli bir camiada olduğunu hatırladı belki, belki de İbrahim Akın aradı bir öğlen dedi ki kıymetini bilin abi o formanın, kaybettikten sonra ne kadar dağa taşa vursan kafayı faydası yok.

Öyle ya da böyle bu sezon her maçı İnönü’de canlı izlemiş biri olarak gayet net söyleyebilirim ki kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor ibo. Gayet çabuk, gayet sağlam, gayet güvenilir, geride sert, ortada sağlam, hücumda destekçi.

Şu anda Servet Çetin ile birlikte ülkenin en iyi yerli stoperi kişisel fikrim. Milli takım problemini de eskisi kadar kafaya takmıyor bence, kendini sonuna kadar savundu ve bence gayet yürekli hareket etti. Şu milli takımda bu Toraman stoper oynamayacaksa zaten, Fatih hocanın elinde Rio Ferdinand veya John Terry vardır ve biz görmüyoruzdur.

Neyse o böyle oynasın da varsın sadece bu forma için oynasın.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: