eksibesiktas

Jean Tigana Al Hilal’de

In Jean Tigana, Jessie on 03/18/2009 at 13:15

Jean Tigana’nın kariyer hedefleri hakkında kafamda soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Fulham’dan ayrılıyor, mahkemeler tazminatlar derken bir kaç sene takım çalıştırmıyor. Sonra nasıl olduysa Yıldırım Demirören’in aklına geliyor ve Tigana’yı getiriyorlar. 1,5 senelik çalışmanın ardından kavga dövüş Türkiye’den de ayrılıyor Tigana. Yine işsizlik dönemi, kendini şaraba veriyor… Çiftliğim, şaraplarım diyor başka bir şey demiyor. Yine o ara Fildişi Sahilleri milli takımıyla adı anılıyor. Mali asıllı Fransız için çok alakasız bir görev değil. Ama o iş te yatıyor. Tigana şarap, çiftlik derken bu sefer de Suudi Arabistan’ın Al – Hilal takımıyla karşımıza çıkıyor. Anlaşıldı deniyor ama anlaşılmazsa da şaşırmam, Tigana bu.

Tigane benim sevip saygı duyduğum bir teknik adamdır. Taktik bilgisi tartışma konusu olsa da kişiliğiyle Beşiktaş kulübü içinde Beşiktaş’ı temsil etmiştir. Bakın Tigana’nın sorun yaşadığı karakter tiplerine; Sinan Engin / Sergen Yalçın. Bugün Sergen’e sorsanız, “Yaw Tigana’nın Beşiktaş’ta ne işi var Allah aşkına? Konuşturmayın beni!” diyecektir. Sinan Engin ha keza… Sırf bu karakter tipleriyle problem yaşadığı için bile severim Tigana’yı.

Gönül istiyor ki düzgün bir kariyer sahibi olsun, ne bileyim gitsin Fransa 2. ligi’nden bir takım çalıştırsın 3-5 sene. Şimdi bu Arabistan meselesinin içinden de garip bağlantılar çıkar…

Ne diyelim, hayırlı olsun…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: