eksibesiktas

Futbol "Taraftarlarla" Güzeldir

In Bursaspor, Jessie on 04/20/2009 at 17:40

Bursaspor camiasını anlamak gerçekten çok zor bir hale geldi. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Beşiktaş’la aralarındaki husumeti yaratan kendileri. Diyelim Beşiktaş maç sattı. Bununla ilgili girişimlerini hukuki platformda sürdürürsün. Hatta ileri gidip Beşiktaş’ı düşman da ilan edebilirsin. Bugün gelinen nokta zaten bu. Buna en ufak bir itiraz yok. Ancak samiyetsiz olursan davanda haklı bile olsan haksız duruma düşersin (Haklı veya haksız olma durumu ayrı bir konudur)

Dünkü maça Bursaspor bu pankartla çıktı;Futbol taraftarlarla güzelmiş. Peki taraftar olaylarının başlangıç noktası nedir? Bursaspor taraftarının tutumu değil mi? Yani kendi başlattıkları olaylar neticesinde Beşiktaş taraftarı Bursa’ya, Bursa Taraftarı Istanbul’a gelemiyorsa bunun suçunu neden başka yerde arıyorsunuz?

Bu Bursaspor değil miydi geçen sene Adana’da oynanan maça ” İnadına Teksas ” pankartıyla çıkan. Orada inat ettiğiniz değerler neydi sormak lazım. Teksas neyi sembolize ederdi de siz onda ısrar ederdiniz? Neyi sembolize ettiği o pankart açıldıktan 20 dakika sonra kale arkası tribünde Bursa’lı fanatikler tarafından dayak yiyen, ağzı gözü patlayan futbolseverler tarafından ortaya döküldü. İşte Bursaspor takımının “inadına” istediği taraftar oydu.

Bakın taraftar yanlış yapabilir, futbolcu yanlış yapabilir ancak bir futbol takımının yönetim kurulu yanlış yapamaz. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir futbol takımı maça “İnadına Teksas” pankartıyla çıkacak ve o Teksas maçın 16. dakikasında çoluk çocuk demeden bir terör estirecek, kan gövdeyi götürecek sonra yine aynı takım “Futbol Taraftarlarla Güzeldir diyecek. Niye diyecek? Çünkü Bursa’lılar stadyuma alınmadılar.

Bazen kafayı sıyırmamak elde değil. Ligin ilk yarısı Beşiktaş taraftarı Bursa’ya gitti de benim mi haberim yok? O zaman şartlar neydi bugün gelişen şartlar ne? Şartlarda hiç bir değişiklik yokken kararlarda neden değişiklik olsun?

Bursa taraftar sözcüsü açıklama yapmış; “Bundan sonra Beşiktaş bizim düşmanımızdır” demiş. Güya Bursalılar çoluk çocuk maça geleceklermiş, gelememişler.

Bursaspor’lu olup bazı gerçeklerin farkına varmış sporseverlerin var olduğuna inanmak istiyorum. Bursaspor puan cetvelinde yükseliyor olabilir ama camia olarak antipati şampiyonu olma yolunda hızla ilerliyor ve bu puan cetvelinde yükselişlerinden çok daha ciddi bir durum bana kalırsa…

Son olarak, Futbol evet taraftarlarla güzeldir. Ama “taraftar”larla güzeldir!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: